Kategória: Szabadidő, sport
Honlap:
Részletek...Rozsdamentes acél nyelvtisztító eszköz, mindennapi használatra.
Legyen nyelved tisztítása a napi rutin része. Az éjszaka folyamán azok a méreganyagok, amiket a máj nem képes feldolgozni kiülnek a nyelv felszínére. Ha ettől a lepedéktől nem szabadulunk meg, úgy a nap során folyamatosan visszanyeljük azt, tovább mérgezve szervezetünket.
A nyelvkaparó egészségre gyakorolt hatásai:
- 90%-ban csökkenti a rossz leheletet
- Javítja az emésztést azáltal, hogy a nyelv stimulálásával fokozza az emésztő enzimek működését
- Segít kiegyenlíteni a dóshákat
- Sokkal tisztább érzést eredményez, mintha csak a fogmosást alkalmaznánk
Honnan tudhatom, hogy az acél, vagy a réz nyelvkaparót válasszam?
A legegyszerűbb mód ennek eldöntésére az évszakhoz köthető. A tavaszi/nyári időszakban az acélt preferáljuk, mert annak hűtő hatása van. Az őszi/tavaszi félévben pedig válasszuk a réz változatot, mert az fűt.
Ha fókuszáltabban szeretnéd használni a nyelvkaparót, akkor érdemes elvégezni egy ajurvédikus alkattípus tesztet és a dóshádnak, vagy a vikrutidnak (kibillentség) megfelelően választani. Vata típusnak a réz, pitta és kapha típusúaknak pedig az acél a megfelelő. Amennyiben túl sok a felhalmozott méreganyag (ama), úgy a réz nyelvkaparót érdemes választani, mert a réz méregtelenítő hatású is. A nyelv állapota is árulkodó lehet: a püffedt nyelv, fehér, habos lepedékkel kapha, a piros, pettyezett nyelv sárga lepedékkel pitta, míg a repedezett, kiszáradt nyelv szürke lepedékkel vata kibillentségre utal.
Miben más/jobb a nyelvkaparó, mintha egyszerűen csak a fogkefe hátoldalát használnám?
A műanyagnak sajátságos tulajdonsága, hogy nem leszedi a nyelv hátán felgyülemlett méreganyagokat, hanem csak még jobban belenyomja. A fémből készült nyelvkaparó ezzel szemben rendkívül hatékonyan és azonnal látható módon távolítja el a lepedéket a nyelvről. Higgy a saját szemednek és próbáld ki! :)
Használata: egyszerűen csak húzd végig a nyelvkaparót a nyelved felületén hátulról előre. Az alkalmazott nyomás legyen határozott, de ne sértse fel a nyelvet. Ismételd meg néhányszor. Forró vízzel öblítsd le lepedéket. Moss utána fogat.
Fontos: a nyelvkaparás csak reggel, éhgyomorra végezhető! Amennyiben igen nagy mennyiségű lepedék képződésről beszélünk, úgy este, lefekvés előtt meg lehet ismételni a gyakorlatot. Kezdetben jelentkezhet hányinger érzés, ami gyakorlással teljesen lecsökken.